SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skedar 5122638
nr 512 2638
Skedar
14 st, Silver, Sent 1800-tal (olika storlekar)
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 3 mars 2008
kl 16:41:47
2/3 18:37:54
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver